Adam "Matěj" Bergmann

Absolvované kurzy: APUL "D" SNB

Życiorys

Jako většina jsem začínal na lyžích jako malý kluk. Později jsem začal kombinovat lyže a snowboard a přešel na jednu desku pod nohama. Práce v K+K mě ale přivedla zpět k lyžím a tak teď zase jezdím na obojím. K práci a zároveň koníčku v podobě učení jsem přišel skoro náhodou, když mi do Itálie volal táta, že by měl tip na zimní sezonu a pak už to jelo samo. Přes léto mě baví lezení a pobíhání po horách a zima je teda jasná :-)

V jakém terénu tě baví jezdit nejvíc?

Jasně že ve volném. Teda samozřejmě tam kde se může :-). Ale čistá upravená sjezdovka má taky svoje kouzlo.

Kde všude jsi lyžoval nebo jezdil na prkně?

Rakousko, Švýcarsko, Francie a spousta různých našich kopečků.

Co by jsi doporučil někomu, kdo uvažuje o práci instruktora?

Aby se nebál, přestal u tom uvažovat a šel do toho. Za mě to byl asi nejlepší krok co jsem v profesním životě udělal ačkoliv mam za sebou jen jednu sezónu. Člověk pozná spoustu super lidí okolo sebe a v Káčkách to platí dvojnásob.

Co děláš v létě?

Letošní letní sezónu jsem zůstal v Káčkách a pomáhal na údržbách lanáče, jezdil na koloběžky, se skupinami dětí do skal na Bišík apod. Baví mě lezení, ať už u nás na pískách (Ostaš, Bromovské stěny, Bišík nebo Ádr a Teplice), tak i nějaký ty vícedýlky v zahraničí. Taky je super různý prolejzání roklí a divoký přírody právě na Broumovských stěnách.

Souhlasíš s tvrzením: „Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti?“

Jasně, padá občas každý a nemůžeme být dokonalí a hned vše umět. Jen to občas i zabolí :-)