Pavel Mrňávek "Peewl"

Absolvované kurzy:

APUL "A"

Życiorys

Pavel je jedním z našich nejaktivnějších instruktorů. Začínal u nás učit ve svých 19 let jako nadšený lyžař. Neustále se snaží sledovat novinky ze světa lyžování a studuje lyžařská videa. Pavel mimo jiné vede lyžařskou pobočku K+K Ski school v Peci pod Sněžkou.

Jak to u Tebe začalo s lyžováním a jaký je Tvůj instruktorský příběh?

Lyžovat jsem začal od svých 3 let. Bohužel to nebylo vždy snadné, vzhledem k tomu, že jsem z Mělníka. Naštěstí jsem tohle nadšení podědil po taťkovi, takže jsme na ty hory jezdili poměrně často. A když mi bylo kolem osmnácti, přemýšlel jsem jak na ty hory jezdit častěji. Peníze jsem neměl a stát se instruktorem byla jednoduchá cesta, jak lyžovat zadarmo a být v tom prostředí nonstop :).

Ty si taky strávil nějaké sezóny v zahraničí, máš porovnání se světem. Zejména Kanada tě ovlivnila. Čeho si nejvíce ceníš z těchto zkušeností?

V Kanadě jsem strávil jednu sezónu ve Whistleru. Prestože se mi tam původně nechtělo, škola je tam natolik velká, že jsme nevěřil v osobním přístupu. Nakonec se sezona vydařila a já čerpal z obrovského benefitu v podobě instruktorských tréninků. Kdy nás vedl Kanadský lektor pro nejvyšší Kanadskou licenci. Tam jsem poprvé zažil o jaký level výš se dá na lyžování pohlížet. V základu nás utvrdil, že víme-li jak má lyžování správně vypadat, můžeme být při výuce velice kreativní. A také nás přesvědčil, že známe-li přesný pocit, jaký z lyžování plyne, stačí tyto pocity vždy ve správný moment vyzdvihnout a od nich se dál odrážet a neustále se v lyžování posouvat dál. Tento koncept tréninku mě natolik nadchnul, že se ho snažím nadále zdokonalovat a učit v něm sebe i své klienty. Vedle Kanady jsem také učil v Rakousku a ve Švýcarsku.

Jaký je Tvůj oblíbený lyžařský terén a proč? Prašan nebo boule?

Jednoznačně rozbitá sjezdovka a třeba s 20 čísly nového sněhu :). Nejen že máš sjezdovku prakticky jen pro sebe, ale právě při užití správně lyžařské techniky zjistíš, jak je lyžování vlastně dokonalý sport :)!

Kde hledáš inspiraci pro lyžování? Máš nějaký lyžařský vzor?

Ano, vždy to byl muj lektor, měl jsem na ně opravdu štěstí, ikdyž už nemusejí byt mými vzory nadále, ja je vždy potkal v momentu, kdy mi toho dokázali mnoho předat. A ispiraci ani hledat nemusim. Když si řekneme, že prakticky v laboratorních podmínkách můžeme lyžování vnímat jako konrtolovaný volný pád, tak je to natolik inspirativní, že mě lyžování zatím bavit nepřestalo.

Co klient/ka může očekávat od lyžařské lekce s Tebou?

Především to, co je bude bavit. Ke svým klientům se snažím přistupovat individuálně a vymyslet program tak, aby nám co nejvíce vyhovoval. V lyžování platí, že se neustále přizpůsobujeme podkladu, na kterým právě lyžujeme a to platí i po celou dobu výuky, neustále hledám dokonalé prostředí.