O nás

Otevři dveře do lyžařské školy

K+K Ski School patří mezi nejdéle působící lyžařské školy v Krkonoších a to už od roku 1976. Doma jsme v Janských Lázních, ale najdete nás v Peci pod Sněžkou a i jinde ve východních Krkonoších.

A jak to všechno začalo?

K+K Ski School je lyžařskou školou s hodně dlouhou historií. Počátky se datují už v roce 1976, poté co pan Jaroslav Vojtěch, dědeček nynější majitelky Kateřiny Kočí-Vojtěchové,se začal živit provozováním „Veřejné lyžařské školy“. Díky partě lyžařských nadšenců patřily Janské Lázně mezi nejvyhlášenější lyžařskou základnu té doby. Konala se zde sjezdové mistrovství, závody ve skoku, stavěly vleky a sjezdovky, a to celé právě díky nadšení a lásce k lyžování.

„Lyžování se věnuji, co se pamatuji“, říká Kateřina Kočí-Vojtěchová. „Jedna z mých nejstarších vzpomínek na lyžování se odehrává při závodech „rekreantů“ Veřejné lyžařské školy mého dědečka, kdy se mě asi pětileté nějaká paní ptá: „Holčičko, ty tak pěkně zatáčíš, jak se to dělá?“. Já se hluboce zamyslím a zjistím, že vůbec netuším, jak se to dělá, prostě to nějak zázračně zatáčí samo. Po mnoha letech závodního lyžování a mnoha kurzech APUL, mnoha letech v lektorském sboru
a výkonném výboru APUL, mnoha odučených hodinách jak v Čechách, tak v zahraničí a skoro dvou desetiletích vedení lyžařské školy s týmem špičkových instruktorů, lektorů a horských vůdců už přesně víme, jak se to dělá, že to tak pěkně zatáčí.

K+K Ski School staví na letech a letech zkušeností těch nejlepších instruktorů a dnes patří mezi největší
a nejprofesionálnější lyžařské školy, které utvářejí budoucnost lyžování v České republice. Jako všechny ski školy, které své poslání berou zodpovědně, jsme členem Asociace profesionálních učitelů lyžování (APUL), kde také naši instruktoři získávají vzdělání a recipročně se ti nejlepší stávají lektory, aby své znalosti mohli předávat dál. Vyučujeme jak sjezdařské a snowboardové umění od začátečníků až po závodníky, tak i techniku běžeckou, skialpovou a telemarkovou.

Přidali jsme se do projektu Zimní dětské ligy APUL, která zaručuje jednotnou dětskou metodiku, bezpečné dětské areály a profesionální přístup k výuce dětí. Provozujeme vlastní dětský areálek s provazovým vlekem a lyžařským kolotočem, kde si děti na rovině zažijí vybavení, v profilovaném terénu se naučí koordinaci a poté na kopečku s dojezdem do roviny vše, co jim chybí k odchodu na větší vleky. Naši instruktoři, kteří se věnují speciálně dětem, jsou specialisty na dětskou výuku s certifikací APUL D.

Management školy klade velký důraz na zlepšování a další vzdělávání instruktorů, organizujeme pro ně několikrát v týdnu tréninky, podporuje je ve vzdělávání a získávání zkušeností po celém světě. Naše instruktory tak potkáte mimo Českou republiku třeba v Rakousku, Itálii, Švýcarsku, tak i v Kanadě, na Novém Zélandě nebo v Japonsku.

Provozujeme hned několik půjčoven, kde najdete sjezdovky, běžky nebo saně, dokonce i skialpy. Pořádáme závody, účastníme se jich a vyhráváme. A to všechno proto, že nás to baví. Naše zábava se pro nás stala prací, ale ne rutinou. Dokázali jsme skloubit to, kdo jsme, s tím, co děláme a našli jsme místo, kam patříme.

Spousta z nás ovšem nejsou jen lyžaři, proto jsme začali i s letními aktivitami – postavili jeden z nejdelších lanových parků v ČR, pořádáme lezecké kurzy pod vedením horských vůdců v našem týmu, jezdíme na vodu, létáme na tandemových padácích, půjčujeme koloběžky a vůbec si užíváme toho, co nám Krkonoše poskytují, protože tady v Janských Lázních, na prahu našich nejvyšších hor, jsme doma.